1397/2/17 دوشنبه با معرفی 5 عنوان کتاب؛ نشست تخصصی مهدویت در کتابخانه عمومی فارابی هندیجان برگزار شد در این نشست که همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) برگزار شد اعضاء با معرفی پنج عنوان کتاب در حوزه مهدویت کتاب های خود را به اشتراک گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان؛ همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج)  در نشست تخصصی مهدویت 5 عنوان کتاب برای اعضاء درمحل کتابخانه عمومی فارابی به اشتراک گذاشته شد.

زهراشنبدی مسئول کتابخانه عمومی فارابی هندیجان با اعلام این خبر عنوان کرد: یکی از روشن ترین نقاط کارنامه پاسداران مکتب تشیع، نگارش و تدوین کتاب و رساله‌هایی با هدف تبیین و تشریح مسائل مربوط به اصل ولایت، امامت، شخصیت و معارف ائمه اطهار(ع) است.

وی هدف از برگزاری این نشست را تبیین و آشنایی ابعاد مختلف معارف مهدویت برای مخاطبین و اعضا عنوان نمود و افزود: در این نشست 5 عنوان کتاب به با محوریت شناخت مهدویت از جنبه های مختلف برای اعضاء به اشتراک گذاشته شد که به شرح زیر می باشد:

کتاب «امامت حضرت مهدی(عج)» نوشته گروه پژوهشی موسسه فرهنگی موعود از نشر موعود عصر معرفی کننده: زهرا شنبدی: سلیمان بن مهران از امام صادق (علیه السلام) نقل کرد که ده خصلت، از صفات امام است:1.عصمت دارد؛ 2.تا زمان وفاتش محدث باشد ؛3. اعلم مردم باشد؛ 4.پرهیزکارترین مردمان است؛ 5. داناترین ایشان به کتاب خداست؛6. وصی معروف امام پیش است؛ 7. دارای اعجاز و دلیل باشد؛ 8. چشمش می خوابد ولی دلش بیدار است؛ 9. سایه ندارد؛ 10. از پشت سر چنان میبیند که از روبه رو مشاهده می کند.

کتاب «نجم الثاقب»  اثر حاج میرزاحسین طبرسی نوری، از نشر مسجدمقدس جمکران معرفی کننده : رضا شافعی: نَجْم ثاقبْ در احوال امام غایب علیه‌السلام کتابی به زبان فارسی، درباره امام دوازدهم شیعیان است که در دوازده باب تنظیم شده و به احوال شخصی و اثبات امام عصر، حکایت ملاقات کنندگان و وظایف مؤمنان در برابر آن حضرت در عصر غیبت می‌پردازد. محدث نوری در تالیف کتاب، از منابع شیعه در باب مهدویت و برخی منابع اهل سنت استفاده کرده است.

کتاب « ظهور نور» اثر علی سعادت پرور از نشر سنای تهران معرفی کننده سعید مهنایی نصاری: در این کتاب با تکیه بر آیات قرآن و روایات پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) درباره زندگانی حضرت قائم(ع) و وقایع مربوط به آن توضیحاتی ارائه می شود.مؤلف مجموعه مباحث را در ضمن چهارباب که هر باب مشتمل بر چند فصل است، در طی دویست و نود و سه صفحه به شرح ذیل تنظیم و ارائه نموده است. باب اوّل: مسائل مربوط به قبل از غیبت صغرباب دوم: روایات دوره غیبت صغرا و کبری باب سوم: وقایع زمان ظهور تا رجعت باب چهارم: رجعت.

کتاب « امام مهدی علیه السلام از تولد تا بعد از ظهور » نوشته محمدکاظم قزوینی از نشر الهادی قم معرفی کننده محمدرضا پورسلیمانی: این کتاب به نقل روایات اهل بیت (علیهم السلام) حول محور مهدویت پرداخته است.  در ابتدای کتاب به طور مختصری به معرفی امام زمان علیه السلام پرداخته شده و پس از آن بشارت های قرآن، پیامبر و امامان علیهم السلام در مورد آن حضرت آورده شده است. سپس از میلاد امام زمان علیه السلام تا بعد از ظهور ایشان به بررسی مسائل گوناگون پرداخته است. مسائلی از قبیل : مادر حضرت، نحوه تولد ایشان، کسانی که حضرت را دیده اند، شهادت پدر و جانشینی حضرت، مسئله جعفر عموی حضرت، نمایندگان خاص ایشان در دوران غیبت صغری، مدعیان دروغین، کسانی که در غیبت صغری و در غیبت کبری به زیارت حضرت نائل شده اند، علائم ظهور و مطالب مربوط به دوران ظهور و حکومت حضرت.

کتاب «خورشید مغرب» ازمحمدرضا حکیمی و انتشارات دلیل ما معرفی کننده امید فاطمی: نویسنده با قلمی روان و شیوا و نیز استدلال های محکم و معتبر به شبهات و سؤالاتی که از طرف افراد مختلف، از جمله علمای مذاهب گوناگون مطرح شده است، مطالبی بیان می کند، از جمله مباحثی که در این اثر به صورت نسبتا مبسوط به آنها پرداخته شده است؛ عبارت است از مسأله تولد امام مهدی(ع) از طریق بررسی اقوال مختلف، شرایط دوران ولادت و کسانی که موفق به دیدار آن حضرت در روزهای نخستین تولد شدند و... تبیین سیرت و شمایل حضرت مهدی(ع) آن گونه که در روایات شیعه و سنی وارد شده است یا امام مهدی(ع) در کتب پیشینیان، و نیز مسلمانان، به ویژه در قرآن.

گفتنی است؛ در پایان این نشست ضمن قرائت دعای فرج به مدیحه سرایی در مناقب آن حضرت (عج) پرداخته شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 152
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما